Forum Star Stable
Witaj na forum.

Share
Zobacz poprzedni tematGo downZobacz następny temat
Selvavire
Liczba postów : 6
Nazwa w grze : Katarina Dawnhurricane

Re: Coś o Ann - czyli moja druga pasja...

on Wto 05 Maj 2015, 23:27
Zbierałam figurki Schleich, CollectA i Breyer. Ogólnie mam ich strasznie mało, ale fajnie się nimi kiedyś bawiło. Zdjęcia czasem wychodzą ładne. Inne. Przynajmniej jakaś opcja, kiedy nie ma się do czynienia z końmi.
Osobiście lubię i Schleich i Breyer. Niektóre Schleich'owe są wykonane całkiem realistycznie. Minus to cena. Przy Breyerach to już w ogóle można się pożegnać w moim przypadku z dużą kolekcją, hah.

Czekam więc na opisy, ciekawa opcja, z chęcią poczytam ^-^
Annn
Liczba postów : 180
Nazwa w grze : Ania Greenstar

on Sro 06 Maj 2015, 06:16
Fajnie Laughing
Będę też dodawała opisy niektórych schleich'ów, np. tych wycofanych, bo mam kilka.
I już wiem ile mam Schleich'ów - 26!
Nim
Liczba postów : 1154
Nazwa w grze : Svea Almondcry

on Sro 06 Maj 2015, 16:34
Spora kolekcja ;3
Hm... ile kosztuję te drugie?
Annn

on Sro 06 Maj 2015, 16:36
Ale jakie drugie? Wycofane? Je to można już kupić z drugiej ręki, na stronach internetowych.
Nim

on Sro 06 Maj 2015, 17:59
Nie chodziło mi o tą drugą firmę, Breyer.
Annn

on Sro 06 Maj 2015, 18:40
Nim, lepiej ci nie mówić... Ale dobra, powiem.
Według mnie cena Schleich jest dla nich odpowiednia względem rzeźby i malowania, ale teraz niektórym modelom chętnie obniżyłabym ceny, ponieważ zrobiły się bardziej dziecinne.
Co do Breyer - są bardziej realistyczne od Schleich, mają kasztany, strzałki, zaznaczone mięśnie. No i jest ich o wiele więcej do wyboru. Są też większe, skala 1:9. A kosztują ponad 100 zł - ale według mnie lepiej wydać te 180-200 zł za pięknego Totilasa (taki model) i kupić go sobie np. na urodziny lub na jakąś okazję, niż kupować kilka dziecinnych Schleich'ów (niektóre takie są). Takie moje zdanie.
Poza tym, Breyer'y wykonane są z innego tworzywa. Są raczej z takiego plastiku, ale są większe i dzięki temu mają więcej detali, + można im zrobić super realistyczny sprzęt (siodło z regulowanymi strzemionami itp.).

//Nim, odpiszesz kiedyś w Świecie w Moorland?//
Nim

on Sro 06 Maj 2015, 19:05
Wooow, nooo strasznie wysoka cena : /
Kiedys odpiszę xd
Dorian
ADMIN
ADMIN
Liczba postów : 520
Nazwa w grze : Rosalie Moonnest
http://fabstable.blogspot.com/

on Sro 06 Maj 2015, 20:10
To już "zabawki" kolekcjonerskie Smile
Schleich są jednak kierowane do grup 3+, czyli klasyfikowane jako zabawka dziecięca.

Ach, pieniądze są ważne dla marzeń. Choćby i moich - o pięknych japońskich lalkach.
Annn

on Sro 06 Maj 2015, 20:24
Oo tak Laughing
W piątek koniki powinny przyjść, więc pewnie w sobotę lub niedzielę opis Wink
Annn

on Czw 07 Maj 2015, 19:08
Hej!
Nie mogę uwierzyć! JUŻ DZISIAJ ta cudowna parka do mnie przybyła! Laughing Walentyna i Wafelek (tak ich nazwałam) stoją teraz dumnie na moim biurku. Są po prostu PIĘKNE!
Jutro będzie opis! Laughing
Nim

on Czw 07 Maj 2015, 20:04
Nie mogę się doczekać ^^
Annn

on Pią 08 Maj 2015, 13:51
A więc - dodaję opis :3

A więc opiszę parkę firmy Breyer - GG Valentine i jej syn, Heartbreaker. Są to portrety koni, czyli takie istnieją naprawdę. Wyrzeźbiła je Brigitte Eberl. Oba koniki przedstawiają rasę meklemburską. No i są duuuże Laughing Źrebak jest o wiele większy od Schleich!
KLACZ:

Walentyna jest bardzo ładnie wyrzeźbiona, po prostu CUDO! Jest ona gniada. Mięśnie dobrze zaznaczone, przedstawiona jest w lekkim kłusie. Ma śliczny pyszczek z odmianą i zaznaczonymi żyłkami.

Grzywa jest ładnie wyrzeźbiona i to, co mi się w niej bardzo podoba to to, że w jednym miejscu kawałek grzywy "opada", a reszta powiewa na wietrze. Niby mały szczegół, a dodaje realizmu. Chrapy i oczy są duże i ładnie wyrzeźbione.

Co do kłody - jest realistycznie przedstawiona, żyłki są, mięśnie też. Na zadzie można zobaczyć literę "M" z koroną na górze. To znak rasy meklemburskiej.

Ogon bardzo ładny - dokładnie wyrzeźbiony i lekko powiewa na wietrze.

Kopyta klaczy mają strzałki, podków nie mają. Tylne kopyto ma skarpetkę oraz jasne kopyto - czyli to, co być powinno. Niektóre Schleich'y tego nie mają. Na wszystkich nogach są też zaznaczone i pomalowane kasztany - Schleich'y tego nie mają, a wydaje mi się, że w tej skali jeszcze można je wyrzeźbić.

Ogólne wrażenie: WOW! Po prostu do niczego nie mogę się przyczepić Laughing
Klacz ma w jednym kąciku pyska dziurkę, którą posiadają też wszystkie inne modele. Ma to zapewnić lepszą wentylację.

A taki widok z grzbietu mamy ;D

ŹREBAK:
Śliczny, kasztanowaty malec. U mnie w stadninie dostał imię Wafelek Laughing Przedstawiony jest też w kłusie, ale żywszym.

Na pysku nie ma odmian, ma zaznaczone żyłki i mięśnie. A w uszach ma dodatkowo wyrzeźbione włoski!

Grzywa i ogon powiewają na wietrze, a ma także lekko zaznaczone żebra. Na chudych i długich nóżkach widnieją kopytka, też ze strzałkami! Dwie tylne mają skarpetki i jasne kopyta - prawidłowo. Ścięgna też dobrze zaznaczone, tak samo jak u klaczy. Spód ogona jest kasztanowy, złoty. Źrebak jest ogólnie jasny.

Oba modele są świetne Laughing Zapraszam do obejrzenia zdjęć w internecie ^^ Konie nie mają zaznaczonej sierści, ale i tak są bardziej realistyczne od Schleich.

Jeszcze tutaj nasza parka razem i porównanie:

Od lewej - najniższy konik źrebię falabella Schleich, srokata wycofana klacz pinto Schleich, potem źrebak Heartbreaker i GG Valentine.

JAK DO NAS TRAFIŁY:
Był słoneczny dzień. Postanowiłam, że pójdę na okoliczną wystawę koni do sprzedaży. Gdy tam byłam, moją uwagę od razu przykuła pewna klacz i źrebak. Koniki szybko się u nas zadomowiły i teraz hasają po pastwisku Laughing
Walentyna to pogodna i spokojna klacz, chętnie udzieli podstaw na pierwszych lekcjach jak i potowarzyszy na tych dla zaawansowanych (NIE DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH!). Osoba, która na niej jeździ musi umieć panować nad koniem, ponieważ klacz często galopuje bardzo szybko i osoba siedząca nie może jej wyhamować. Na pierwszych lekcjach może uczestniczyć, ponieważ instruktor kontroluje sytuację. Skacze na klasie P1 i głównie specjalizuje się w ujeżdżeniu. Mój koń prywatny.
Wafelek natomiast jest bardzo energicznym źrebakiem. Lubi biegać i bawić się z innymi źrebakami oraz uciekać daleko od mamy Wink Teraz musimy go porządnie pilnować, żeby nam nie uciekł. Myślimy nad jego przyszłą karierą, ale chyba jednak zostanie u nas i będzie koniem szkółkowym.

Koniec opisu Laughing
PS. Chcecie opis tego pana? Wink Schleich, model wycofany.

Zdjęcie nie moje.

Ostatnio zmieniony przez Annn dnia Nie 17 Maj 2015, 20:24, w całości zmieniany 2 razy
Nim

on Sob 16 Maj 2015, 13:07
Ten schleich ma grzywkę ja Merlin po kąpieli błotnej...
Troszkę mało realistyczny... Chociaż ja się nie znam za bardzo na figurkach xd
Annn

on Sob 16 Maj 2015, 18:14
Nim, znasz znasz, według mnie też mało realistyczny Laughing Breyer'y lepsze.
Kiedy będę miała wenę i chęci to dam jego opis, bo na razie robiłam kantar i uwiąz dla mojej Walentyny (wyszły świetnie, ale zdjęć nie wstawię xD), więc trzeba czekać.
Nim

on Sob 16 Maj 2015, 18:38
Ok, czekamy *^*
Nie znam i koniec dyskusji tongue
Annn

on Nie 17 Maj 2015, 20:11
Udało mi się wstawić zdjęcia klaczy Laughing
Teraz są one dodane do opisu, jest zedytowany Wink
Po prostu jak będę dodawała opisy to potem będą zdjęcia, bo muszą mi się z telefonu na gmaila "wstawić" x3.
Nim

on Nie 17 Maj 2015, 20:46
Wooow, nie myślałam, że można zrobić coś tak pięknego!
Ta klaczka jest wprost cudowna, taka realistyczna! Laughing
Annn

on Nie 17 Maj 2015, 20:54
No mówiłam, że cudo Laughing
Nim

on Nie 17 Maj 2015, 21:26
Oj zgadzam się Laughing
Annn

on Pon 18 Maj 2015, 17:19
Hej!
Chciałabym się z Wami podzielić moją małą stajnią Wink Niedługo może zrobię też Schleich'om Laughing

Najpierw rzut na całą półkę...

Boks jest zapinany na takie kółeczko, które zakłada się na pinezkę.

Z drugiej strony jest pianka przyklejona taśmą klejącą - dzięki temu ostry koniec nie zrobi krzywdy Wink Piankę pozyskałam z pewnego magazynu o koniach, z dodatków.

W boksie jest oczywiście siano.

Z boku widać pudełko z szczotkami, kopystką itp., cordeo oraz kantar Walentyny.

Zawartość pudełka - szorstka i miękka szczotka z modeliny i rzep, kopystka i zgrzebło z modeliny oraz gąbka z tej samej pianki co zabezpieczenie na pinezce.

Koło pudełka jest oczywiście uwiąz.

Prosty bat do lonżowania

Specjalne stojaki na przeszkody z drągami, które są w środku stojaków.

A tak się prezentuje Walentyna w kantarku:

Kantar jest zapinany na dwa kółeczka - przewleka się przez nie wstążkę, a potem przez te drugie kółko.

Oczywiście kantar ma kółko, dzięki któremu można przyczepić do niego karabińczyk i można prowadzić klacz Wink

Chodź, mała! Idziemy!

A na koniec taki bonus - krótki filmik z nierealistycznym skokiem z punktu widzenia jeźdźca Laughing xD Chociaż raczej pasuje jako gif...

Ostatnio zmieniony przez Annn dnia Sob 23 Maj 2015, 10:17, w całości zmieniany 1 raz
Nim

on Pon 18 Maj 2015, 17:22
'W boksie oczywiście jest siano.'
Patrzę na obrazek... patrzę na napis, znowu na obrazek xD
Niebieskie sianko zawsze spoko xD
Nie mniej Walentyna piękna :3
EleanorMasterHaven
Liczba postów : 25
Nazwa w grze : Eleanor Masterhaven

on Czw 23 Lip 2015, 21:45
Ja też kolekcjonuję konie sleich!!!
Nim

on Czw 23 Lip 2015, 22:06
I jak Ci idzie? Smile
Annn

on Pią 24 Lip 2015, 08:25
Heh, co do moich Breyer na razie nic się nie zmieniło Laughing tylko dorobiłam klaczy niebieską (krzywą xD) derkę.
Hmm, niedługo moje imieniny... moja babcia mi przypomniała, że w niedzielę xD Wow, jak mogłam zapomnieć o swoich własnych imieninach?! xD
A jeśli da mi prezent w postaci pieniędzy? D: Oj to wtedy część przeznaczę chyba na nowego breyer'a Cool ( ͡° ͜ʖ ͡°) reszta na jazdę konną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wow co ja robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) xD
Jeśli chodzi o jakiego breyer'a to KOMPLETNIE nie wiem jakiego wybrać :< Jest ich tak dużo, a tyle na liście zachcianek...
Nim

on Pią 24 Lip 2015, 13:49
Podaj kilka, może uda mi się doradzić Laughing
Sponsored content

Zobacz poprzedni tematPowrót do góryZobacz następny temat